Изключителна критика.
Предишна тема  |  Следваща тема  >

Създайте нова тема  Напишете отговор
Чернобил > Предложения и критики

Автор Съобщение
TiratroN
Добре дошъл
Добре дошъл

Изключителна критика.   Отговорете с цитат   

Здравейте.
Поредният форум в който първата ми тема е критика. Човек може да си помисли че съм някакъв заядливец. Какво пък - не винаги хорското мнение е валидно.

Но на темата...

Днес реших да вляза в някой форум и въпреки че този не е с напълно точната тематика , има общи черти с въпросите ми , а и тема си има за целта. Само че още като видях в регистрацията че има секция в която се пише в свободен текст и изтръпнах. "Напишете датата на трагедията". Казах си "ей тука стана мелето". Демек - препъни камъка.
И не сгреших. То не бяха писания, с точки със тирета със запетаи, в обратен вид с име на месец и прочие. Докато достъпа ми бе отрязан заради многобройни опити.

После естествено ходих да чета малко (щото сякаш ми е работа да чета когато искам да направя една проста регистрация) и виждам че се пишели цифри в някакъв си формат. Да ама тук точки , накрая точка. Ама има ли ,няма ли?

И най-накрая бих искал да кажа - е няма ли чак толкоз някой на когото да му е хрумвало че е редно да има някакъв образец на формата на датата който трябва да се въведе? Не сте първия сайт в който се срещат подобни свободни съчинения. И друг път съм си блъскал главата над въпроса "какво по-точно се иска да напиша и как да го оформя".

Може би има доста други желаещи да се регистрират, които просто не са им издържали нервите да се занимават с всичко това и са подминали сайта.
Какво пък остава да идват да пишат тук някакви си критики.
Обаче е хубаво да се знаят нещата. Че то на мен мерака ми за писане съвсем се изчерпа. Заради някакво си недомислие.
И още повече , че в интернет датата я пише 26 а тук е 25. Не знам...Кой крив кой прав...
Мнение Пон Фев 18, 2013 8:42 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sunny
Dictador
Dictador

Местожителство: Някъде там ...
  Отговорете с цитат   

Здравей.

Нека да отговоря на критиката. Обяснение относно активацията на акаунтите и начина на изписване на датата има с линк на началната страница на форума.

Цитат:

02.Декември.2012 - От днес е налична промяна при регистрацията. Вече се попълва не само годината, а цялата дата във формат само от цифри: ДЕН.МЕСЕЦ.ГОДИНА.

http://www.chernobyl.me/forum/viewtopic.php?t=350

Мярката беше въведена след неколкократно атакуване на форум от всевъзможни спам ботове. Това наложи поставяне на защита. Вместо така наречената CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) беше поставена датата на трагедията.
Използваната в началото само годината се оказа прекалено лесна и бе успешно пробита на няколко пъти и така се наложи да използваме пълната дата.
Колкото до самата дата, тя е публикувана на началната страница и не само там.
Относно разликите в датите: Това е често срещано понеже аварията се случва вечерта на 25-ти срещу 26-ти. И реално и двете са правилни, а при регистрацията беше сложена 25-ти предвид повторенията на тази дата на началната страница и други места.

Дано съм бил достатъчно изчерпателен.

Мнение Пон Фев 18, 2013 11:34 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер

Създайте нова тема Напишете отговор
Бърза навигация
Идете на:   

Часовете са според зоната GMT + 2 Часа.
В момента е: Вто Юли 23, 2019 1:38 pm
  Покажи мнения от преди: