Ядрената енергетика в Европа
Предишна тема  |  Следваща тема  >

Създайте нова тема  Напишете отговор
Чернобил > Категория - Общи въпроси

Автор Съобщение
ivo_petkov85
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София
Ядрената енергетика в Европа   Отговорете с цитат   

Пускам тази тема, защото смятам че е доста актуална. Всеки говори, че най-новите модели реактори, повечето от които от типа водо-водни енергийни реактори (ВВЕР) са напълно безопасни. И аз смятам че това в вярно!!! Още повече, че случаят с Чернобил е дал доста жесток урок как човек да се отнася! Mr. Green
Много е важно, че регулиращите пръти при ВВЕР не са от графит, както е било преди. Така при нужда от тяхното вкарване в реактора с цел да се понижи мощността това наистина става, за разлика от РБМК-реакторите, при които първоначално тя се увеличава и има голям риск от авария заради графита.

В днешно време се говори за бум в строителството на ядрени централи в Европа. Една от причините е че въглищата и нефтът много бързо се изчерпват, а това личи дори при непрекъснато повишаващата им се цена. Разликата при произведено едно и също количество енергия с уран и с въглища се измерва в милиони пъти. Познайте кое ще се изчерпи по-скоро!
От друга страна има още много време да измине докато стане ефективно производството на енергия от възобновеми източници. Тук аз подкрепям идеята за разумно използване на атома.

Имам един въпрос: Какво стана с ядрената програма в Германия? Новото правителство-голямата коалиция отказаха ли се вече от първоначалното решение на Шрьодер и зелените да спират всички АЕЦ до 2020 година? Бях чул че и там ще строят нещо ново, но дали е вярно? Question Question Question
Мнение Пон Дек 04, 2006 1:10 am
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger ICQ Номер
Sunny
Dictador
Dictador

Местожителство: Някъде там ...
  Отговорете с цитат   

Изчерпването на природните ресурси окончателно поне според мен налага атомната енегргетика като основен и същевремено с това по евтин начин за добив на електроенергия.

Важното е с времето налагането на модернизиране и подобряване на цялостната работа на атомните централи. А след трагедията в Чернобил надявам се и по сериозно подреждане на приоритетите. И поставяне на безопасноста на първо място.

Колкото до ядрената програма на Германия - не ми се вярва да се откажат толкова лесно от нея. В крайна сметка всичко се свежда до нуждата ,а атомната енергетика е нужна и с всяка изминала година ще се се налага все повече. В крайна сметка нещатат се движат имено в тази насока.

Мнение Пон Мар 26, 2007 8:10 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
hrisi_plamenova
Редовен потребител
Редовен потребител

Отговорете с цитат   

Сигурно, дали има сигурно когато говорим за ядрена енергетика.............да същото няма да се случи, но това не означава ,че последиците няма да са същите от някой нов проблем.
Почти невъзможно, но ПОЧТИ...........нищо не бива да се изключва, а да се работи да не става.
Ние хората забравяме миналото, забравяме страшнто-функция на мозъка. Лошото е ,че не винаги си взимаме поука-вижте какво правим със Съркофага-какво трябва да стане, за да бъде направен новия?

Понякога хората се оказват много малки в големите си амбиции!!!
Мнение Чет Юни 14, 2007 10:21 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sunny
Dictador
Dictador

Местожителство: Някъде там ...
  Отговорете с цитат   

Сигурност , която да е гарантирана 100% не мисля , че съществува.
Но без дозата риск едва ли въобще щяхме да се движим напред, пък и аз съм на мнение, че колкото повече тъмните и неясни места в областта намаляват толкова риска би трябвало да намалява.

Мнение Нед Юни 17, 2007 1:44 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
hrisi_plamenova
Редовен потребител
Редовен потребител

Отговорете с цитат   

Рисковете определено са по-малко, да.

Понякога хората се оказват много малки в големите си амбиции!!!
Мнение Нед Юни 17, 2007 11:14 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Създайте нова тема Напишете отговор
Бърза навигация
Идете на:   

Часовете са според зоната GMT + 2 Часа.
В момента е: Сря Юни 29, 2022 6:01 pm
  Покажи мнения от преди: