стена се укрепва
Предишна тема  |  Следваща тема  >

Създайте нова тема  Напишете отговор
Чернобил > Категория - Общи въпроси

Автор Съобщение
Reiko
Модератор
Модератор

Местожителство: Plovdiv
стена се укрепва   Отговорете с цитат   

hrisi_plamenova сигурен съм че се интересуваш от Чернобил и следиш какво става. Но явно не следиш достатъчно много. Ще ти кажа че в момента стената се укрепва с помоща на Украина и Европеиския съюз. Но има малко корупция от страна на евро съюза и нещтата са малко объркани но важното е че стената се укрепва и в близките може би 15-20 години няма да има за какво да се притесняваме.
Мнение Нед Фев 17, 2008 10:24 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hrisi_plamenova
Редовен потребител
Редовен потребител

Отговорете с цитат   

Благодаря за информацията, не знаех. Всъщност аз и нямам източници, защото за повечето медии темата е изчерпана. Явно имаш повече актуална информация, ще се радвам да я споделяш.

Понякога хората се оказват много малки в големите си амбиции!!!
Мнение Нед Фев 17, 2008 10:27 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sunny
Dictador
Dictador

Местожителство: Някъде там ...
  Отговорете с цитат   

Reiko е прав за проекта за нов саркофаг, но за жалост все още е само проект реално все още на място няма строителна дейност. Макар,че проекта е замислен частите на новия саркофаг да се изработят на големи парчета и да бъдат закарани и сглобени на място. За момента единственото което се прави е поддръжка на стария саркофаг, което включва укрепване и подобни неща. Аз писах за самия проект тук : http://www.chernobyl.dr-sunny.info/forum/viewtopic.php?t=385 .

П.П.
Моля пишете в правилния раздел.

Мнение Пон Фев 18, 2008 8:32 am
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Reiko
Модератор
Модератор

Отговорете с цитат   

Които се интересува от укрепването на стената може да види това http://pripyat.com/ru/media/video_news/2006/12/18/1407.html Гадното е че е на руски но ако има някои до вас които да ви превежда няма да имате проблеми.
Мнение Вто Фев 19, 2008 9:13 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sunny
Dictador
Dictador

Отговорете с цитат   

Цитат:

Reiko написа:
Които се интересува от укрепването на стената може да види това http://pripyat.com/ru/media/video_news/2006/12/18/1407.html Гадното е че е на руски но ако има някои до вас които да ви превежда няма да имате проблеми.

Интересен материал наистина. Много благодаря. Аз лично имам един PDF документ с информация за стария саркофаг и реконструкциите по него както и бъдещите планове. В общи линии всичко свързано с "Chernobyl Shelter Fund", който е проект на Европейска банка за реконструкция и развитие. При първа възможност ще го кача за сваляне.

Мнение Вто Фев 19, 2008 11:38 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Reiko
Модератор
Модератор

Отговорете с цитат   

Надявм се да съм полезен ще споделям всичко което мога но на последък не ми остава много време за да пиша и за това може малко да се позабавям с отговори или нещо такова.
Мнение Вто Фев 19, 2008 11:50 pm
Reiko
Модератор
Модератор

Отговорете с цитат   

Както бях казал на едно друго място опасност от втори взрив няма защото горивото след взрива се е разтопило и стекло по мазетата и се е смесило с пясък. Сега като е твърдо прилича малко на стъкло. Но когато е в подобно състоняние радиоактивният прах се отделя много по-лесно и съркофага трябва да се затвори херметически. Когато са го строяли на него били направени милиони дупки които да задържат праха но обаче птиците ги използват за гнезда. Както казва един иследовател от Чернобил "Реактора има собствена природа и живот".
Мнение Сря Фев 20, 2008 12:09 pm
na4red
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: ВАРНА
  Отговорете с цитат   

Shocked Shocked Shocked Бааа тея птички ако знаят само върху какво гнездят и си гледат пиленцата Laughing Laughing Laughing
Мнение Пет Фев 22, 2008 4:24 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sunny
Dictador
Dictador

Отговорете с цитат   

Усмивка Както обещах качих документа наречен "Shelter Implementation Plan - Shelter Fund" .
Много е вероятно да има и по-нов вариант, но аз не разполагам с енаго. ако попаднете на него пишете ми и ще го добавя в архива.

Reiko аз свалих клипа, който си постнал обаче срещам проблеми с превода понеже едната част от обясненията са на руски, а втората на украински. Ще се радвам ако можеш д ами напишеш най-общо превода на украинската част понеже смятам да я дам като кратко обяснение към файла когато го добавя на нашия сървър за сваляне. От нaс ще се сваля значително по-добре от колкото от pripyt.com.

Мнение Пет Фев 29, 2008 10:27 am
Reiko
Модератор
Модератор

Отговорете с цитат   

Ами Sunny с най-голямо удоволствие ще помогна. Ще го сваля на ново и ще накарам майка ми да ми го преведе.
Мнение Пет Фев 29, 2008 8:15 pm
Sunny
Dictador
Dictador

Отговорете с цитат   

Цитат:

Reiko написа:
Ами Sunny с най-голямо удоволствие ще помогна. Ще го сваля на ново и ще накарам майка ми да ми го преведе.

Ще съм ти благодарен ако не представлява проблем за теб. Ако искаш мога да ти дам директен линк към клипа на нашия сървър.

Мнение Съб Мар 01, 2008 10:33 am
Reiko
Модератор
Модератор

Отговорете с цитат   

Ами ще видя какво мога да направя с превода. Ама не разбрах как точно го искаш. На субтитри или като описание. Също имам идеята с теб да сваляме клипчета от pripyat.com да ги превеждаме по какъвто можем начин и да ги качваме тука. Аз имам двама френдове в Латвия те могат да помогнат ама не искам постоянно да ги ангажираме. Също ако не е проблем даи ми линк на клипа от този сървар ще съм ти благодарен.
Мнение Съб Мар 01, 2008 12:04 pm
Sunny
Dictador
Dictador

Отговорете с цитат   

Всеки желаещ да помогне на проекта е добре дошъл. Усмивка
Значи мисля си по скоро за информация към клипа понеже субтитрите са по-сложни за направа. Тайминг, писане не и/или направо превод.
Иначе идеята ти е много добра. Можем да подбираме основно само най-добрите репортажи, новини и клипове от сайта.
Колкото до самия клип ето линк към файла на нашия сървър.
Предварително ти благодаря за помощта.

Мнение Съб Мар 01, 2008 2:29 pm
Man_Made_Hell
Ранг - Киев
Ранг - Киев

Местожителство: Хасково
  Отговорете с цитат   

Понеже съм куц в руския,но добър в тайминга и направата на субтитри,мисля,че мога да помогна поне с това.Ако може вие да превеждате,аз да правя субтитрите с удоволствие ще помогна Усмивка
Мнение Чет Юли 17, 2008 5:29 am
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
razved4ik
Ранг - Киев
Ранг - Киев

Местожителство: България, Стара Загора
ОК   Отговорете с цитат   

Аз мога да помогна с превода от руски език.
Няма проблем
Усмивка
Мнение Чет Юли 17, 2008 10:27 am
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Създайте нова тема Напишете отговор
Бърза навигация
Идете на:   
Иди на страница 1, 2  Следваща
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа.
В момента е: Сря Юни 29, 2022 6:08 pm
  Покажи мнения от преди: