Имам проблем с компютъра
Предишна тема  |  Следваща тема  >

Създайте нова тема  Напишете отговор
Чернобил > Категория - Off topic

Автор Съобщение
GEGATA
Ранг - Припят
Ранг - Припят

Местожителство: Бургас
Имам проблем с компютъра   Отговорете с цитат   

Здравейте... знам, че тази тема не е много-много за този форум, но реших да пробвам...

Здравейте на всички ! От няколко дена имам един проблем, който е следния: когато играя някоя играя например Mu Online, NFS U2 и т.н. монитора предполагам ми пада от 32 на 2 бита и пикселите се оцветяват както си искат и стават едни вертикални лилави околи 5 см дълги ивички .... Картина си има, сичко.... и наkрая сам се рестартира и точно преди да ми изпише Welcome - забива...
Четох в 1 сайт следното:
Ако току що сте си инсталирали нови драйвери за видео картата или пък за някое периферно устройство и вашият компютър е започнал да се държи повече от странно, със safe mode може да се опитате да върнете нещата. Основните признаци, че проблемите се дължат на неработещ драйвер, са синият екран и проблеми по време на зареждане на операционната система.

И после пише, че решението на проблема е да намеря неподписаните драйвери в system 32 и да ги извадя на десктопа, и после 1 по 1 да ги върщам и да намеря "виновника" чрез стартиране всеки път с всеки един добавен файл Джама (widnows).... това са над 100 стартирания... тва не става.
Другото е да "върна" времето назад, което ще реши проблема временно.... :S ся пак го напрайх.

Видеокартата ми е Nvidia EN7300GT silent или нещо такова... незнам.
Имам 5 вентилатора в компа си...3 в него и 2 които са "външни".Външни, защото съм изрязал кутията и съм взел захранващата кутия на стар комп ... всички въртят като хеликоптери (външните винаги маx въртят).... :S.... Видеото ми е стигало 100 градуса (имам ел термометър) и темомоетора в мойта стая показва40 а вънка е 28...

http://img40.imageshack.us/img40/8682/22336296.jpg

Незнам как я виждате, но насичкото отгоре всички папки се пръснаха из комапа, но това ще го оправя...
Смених драйвера на видеото - нов, стар... няма братче...В момента съм без драйвери за видеото и все едно седя срещу стар монитор, направен от кашон.

АКО ГЕРОИТЕ ИМАХА ВРЕМЕ ДА МИСЛЯТ, НЯМАШЕ ДА ИМА ГЕРОИЗЪМ !!!
Мнение Съб Май 30, 2009 12:11 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
Man_Made_Hell
Ранг - Киев
Ранг - Киев

Местожителство: Хасково
  Отговорете с цитат   

Да не си го клокнал видеото?Друг проблем може да е,че видеото просто си заминава.
Мнение Съб Май 30, 2009 9:01 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sunny
Dictador
Dictador

Местожителство: Някъде там ...
  Отговорете с цитат   

Значи поне според мен решенията са няколко :
1. Пробвай драйверите нови стари ала бала, което си направил.
2. Задължително прегледай добре видеото. Тоест неговите вентилатори дали бачкат добре понеже ако са забавили или има парченца прах е много възможно самото видео да прегрява.
3. Man_Made_Hell много точно попита дали си опитвал да клокваш видеото ? Понеже това винаги крие опасност нещо да сдаде багажа.

За сега се сещам основно за това. Има и по-сложни методи подобни на това, което си написал но тогава се изисква точно да се знае кое и как да пипаш в противен случай може да стане само по-зле. Аз имах подобен проблем с моето старо видео понеже прегряваше особено когато пуснех игра с по-сериозни изисквания. При мен реших проблема като смених изцяло охлаждането.

Мнение Съб Май 30, 2009 10:45 pm
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
GEGATA
Ранг - Припят
Ранг - Припят

Отговорете с цитат   

Не съм клоквал нищо... не издувам машината на max иначе става пещ в стаята ми ...
Ами сега ще преинсталирам компа и ще видя...
Междо другото нямам вентилатор деректно насочен към видеото ...
Проблема стана от самосебе си, точно след като играя игри, но говорим игри като NFS Underground 2, Mu Online и такива по-старички... :S
Ето ми и параметрите на компа:

Processor: Pentium 4 CPU 3.40GHz
Memory: 4Gb
Hard Drive: 1Tb
Video Card: ASUS En7300GT Silent - 256 mb.
Monitor: BENQ Senseye FP202W
Speakers/Headphones: Canyon headphoners CNR-HS6
Keyboard: Delux K7018
Mouse: A4 Tech X-766FS
Operating System: Ubuntu
(Копирал съм го направо от профила ми в Xfire)

Мнение Нед Май 31, 2009 9:02 am
Sunny
Dictador
Dictador

Отговорете с цитат   

Ами дано да се оправи след преинсталиране. Иначе погледнах видеото. То май принципно няма друго охлаждане освен радиатора. Което ми се струва малко странно, но не съм толкова голям познавач на видео картите или геймър, но съм виждал 128 МВ карти с по-солидно охлаждане. Не знам дано да се оправи с преинсталиране иначе може да пуснеш някой и друг системен тест или да провериш до колко се качва температурата докато играеш. Аз лично използвам HIS IceQ III RADEON X1900 XT 512MB PCI-E затова ме изненадва липсата на друго охлаждане.

Мнение Нед Май 31, 2009 10:05 am
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
GEGATA
Ранг - Припят
Ранг - Припят

Отговорете с цитат   

Баща ми каза, че прегряването е изключено, защото когато включа компа не може да развие 70 градуса ей така ...
Мисли, че е от софтуеар-а или нещо по платката е е*ано...
PS-Почистих всичко от прахта, но все така ... Междодругото когато си вдигнах компа да го почиствам отдоло имаше 1 шепа умрели комари Laughing .
Тва чудо е уникат... през зимата топли, през лятото бие комари Very Happy.

Мнение Вто Юни 02, 2009 9:55 am
Sunny
Dictador
Dictador

Отговорете с цитат   

2 в 1, тоест 3 в 1 понеже все пак е и компютър нали ? Е да така ако става с включването определено не може да е прегряване. Тогава наистина остават вариантите за преинсталиране или наистина хардуерен проблем.

Последната промяна е направена от Sunny на Вто Юни 02, 2009 11:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Мнение Вто Юни 02, 2009 10:50 am
GEGATA
Ранг - Припят
Ранг - Припят

Отговорете с цитат   

След нали трябва да туриш "?" Ще извиняваш, но се падам леко перфекционист.
Ами платката пак я прегледах под лупа... нищо и няма. Значи е софтуеарен проблем... Благодаря за отделеното време Sunny, браточка... Laughing.
А, и да не забравим MMH Намигване - мерси !

Мнение Вто Юни 02, 2009 7:24 pm
Sunny
Dictador
Dictador

Отговорете с цитат   

Дано да е само това. Софтуерен проблем се отстранява по-лесно все пак.

П.П. Мерси за корекцията направих нужната промяна.

Мнение Вто Юни 02, 2009 11:21 pm
GEGATA
Ранг - Припят
Ранг - Припят

Отговорете с цитат   

Таа... ся. Проблема е че е изгоряла паметта на картата поради прегряване ... 160 градуса е достигнала ми казаха и се е опекла с 2 думи... сега ще си купя GF9500GT... Да се надяваме, че ще свърши работа... Усмивка

Мнение Сря Юли 01, 2009 11:13 am
Ghost
Редовен потребител
Редовен потребител

Местожителство: Припят
  Отговорете с цитат   

Цитат:

GEGATA написа:
Таа... ся. Проблема е че е изгоряла паметта на картата поради прегряване ... 160 градуса е достигнала ми казаха и се е опекла с 2 думи... сега ще си купя GF9500GT... Да се надяваме, че ще свърши работа... Усмивка

Предполагам си си взел нова видеокарта и сега си е перфектно и аз имах подобен проблем, но при мен причината беше, че монитора вече сдаваше багажа и се наложи да си взема нов. Беше ми от много години, хех.
Мнение Пет Яну 06, 2012 2:32 am
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Име

Създайте нова тема Напишете отговор
Бърза навигация
Идете на:   

Часовете са според зоната GMT + 2 Часа.
В момента е: Съб Юли 31, 2021 9:36 pm
  Покажи мнения от преди: